لایت کوین چیست

در کل تمام ارزهای دیجیتال شباهت زیادی با یگدیگر دارند که همگی یک هدف را دنبال می کنند. ارز دیجیتال لایت کوین که می توان گفت زیر مجموعه پروتکل بیت کوین در نظر گرفته شده است با فرآیندهایی محبوب خود به یک نوع ارز دیجیتال مقبول و پر طرفدار شناخته شده است. تراکنش های موجود در لایت کوین با سرعت بالاتری نسبت به بیت کوین انجام می گیرد.

چارلی لی با اصالت چینی بنیان گذار شبکه Litecoin است که در سال 2011 با تغییراتی که در پروتکل بیت کوین به وجود آورد توانست فرآیند لایت کوین را تاسیس کند.

پس در واقع هدف از تشکیل Litecoin ایجاد ارزی برای اهداف روزمره و ارزان تر است و یکی از تفاوت های اصلی میان بیت کوین و لایت کوین بر تعداد واحد های استخراج آن ها می باشد که پروتکل بیت کوین فقط 21 میلیون واحد قابل استخراج دارد اما شبکه لایت کوین تا 84 واحد این قابلیت را فراهم میکند.

ماینرها یا استخراج کنندگان با انجام محاسبات کامپیوتری و ریاضی موفق شده اند شبکه و تراکنش های داخل آن را از هرگونه خطری حفظ کنند.

الگوریتم هایی که هر ارز دیجیتال برای فعالیت استفاده می کند متفاوت هستند. به عنوان مثال شبکه بیت کوین از الگوریتم SHA-256 و شبکه لایت کوین از الگوریتم Scrypt استفاده می کنند. حال الگوریتمی که Litecoin برای فعالیت ها و محاسبات خود در نظر گرفته است از گنجایش کمتری برخوردارند و تراکنش ها را نسبت به الگوریتم بیت کوین با سرعت بیشتری انجام میدهند.

نوع دیگر از اختلافات بین بیت کوین و لایت کوین نحوه استخراج آن هاست که استخراج بیت کوین فقط با دستگاه های ASIC امکان پذیر است در حالی که لایت کوین از طریق کارت گرافیک استخراج می شود اما استفاده از ASIC خیلی با صرفه تر از روش استخراج کارت گرافیک می باشد.

بلاک و Block Reward چیست ؟

نحوه انتقال ارزهای دیجیتال در بلاک چین بدین صورت شکل میگیرد که تمام تراکنش های Litecoin در هر ۲/۵ دقیقه تایید می شوند و در بسته های دیجیتالی به نام بلاک قرار می گیرند این بلاک ها کنار هم به صورت زنجیره ای پشت سرهم در بلاک چین اضافه می شوند.

از به موجود آمدن هر بلاک تعدادی لایت کوین استخراج می شود و این لایت کوین های جدیدی که تولید شده اند به ماینرهایی تعلق می گیرد که این بلاک ها را تولید و استخراج کرده اند که این روند کار Block Reward یا پاداش بلاک نام می گیرد.

لایت کوین چیست - قیمت لایت کوین

پاداش تولید هر بلاک در بیت کوین و لایت کوین متفاوت است. در شبکه لایت کوین25 واحد لایت کوین و در شبکه بیت کوین ۱۲/۵ واحد بیت کوین است که این پاداش در پروتکل لایت کوین در هر 840.000 بلاک نصف می شود این در حالیست که بیت کوین در هر 210.000 بلاک نصف می شود.

قیمت لایت کوین :

ارز لایت کوین همانند بیت کوین کار خود را با یک سنت شروع کرد. Litecoin از زمان شروع کار تا سال 2014 رشد و توسعه موفقیت آمیزی داشت اما پس از مدتی رشد آن متوقف شد و تا چندین سال از قیمت یک دلار تا 4 دلار متغیر بود تا سال 2017 که رکود خود را نشان داد. با این حال خیلی از کاربران این اتفاق را یک فرصت عالی برای خرید در نظر گرفتند.

خرید litecoin :

لایت کوین با پیشرفت های گوناگونی نظیر پردازش و انتقال سریع مبادلات و سرویس های ذخیره سازی کارآمد تر توانسته است توجه بسیاری از کسانی که قصد خرید Litecoin را دارند جذب کند. همچین قادر هستید با خرید لایت کوین به خدمات این بخش دسترسی پیدا کنید و در کم ترین زمان با خرید آن به مقدار دلخواه، کیف پول خود را شارژ کنید.

فروش  litecoin :

برای سرمایه گذاری و به دست آوردن سود زیاد ،روشی که پیشنهاد می شود خرید و فروش Litecoin به کاربرانی است که میخواهند کیف پول خود را با ارز دیجیتال پر کنند. پس با فروش litecoin می توانید در سریع ترین زمان ممکن از خدمات و محصولات لایت کوین بهره مند شوید و سود کلان به دست آورید.

به طور کلی می توان گفت اکثر ارزهای دیجیتال با شباهت های زیادی که به هم دارند برای فروشندگان ارزهای دیجیتال و همچنین خریداران این ارز، منفعت متفاوتی را به ارمغان می آورد.

آشنایی با انواع ارزهای دیجیتالی

بنابراین با خرید و فروش لایت کوین و استخراج آن به اهداف سریع خود در مبادلات و همچنین به فرآورده های لایت کوین دسترسی خواهید یافت.