ارز دیجیتال آیوتا چیست ؟

آیوتا یک ارز دیجیتال جدید و نوپا است که از فناوری تَنگل بهره می برد این تنگل بر اساس یک مفهوم ریاضی به نام گراف جهت‌دار غیر مدور کار می‌کند و از بلاکچین استفاده نمی کند . iota یا همان اینترنت اشیا بر این مبناست که در آینده نه چندان دور که تمامی وسایل منزل شما اعم از لباس شوئی ٬ یخچال ٬ سرخ کن تا موبایل همگی به اینترنت متصل میشوند ٬ از طریق اینترنت باهم تبادل اطلاعات میکنند و هزینه تبادلات اطلاعات مسئولیتی است که بر گردن iota است.

مزایای  iota

  • کارمزد صفر و تایید رایگان تراکنش
  • سرعت بالا در انجام تراکنش
  • عدم نیاز به استخراج کنندگان و…

 این ویزگی ها دقیقا باعث ترغیب مایکروسافت برای بستن قرارداد همکاری با آن است . چون از دید آن این ویژگی ها میتواند یک روش پرداخت مناسب و جایگزین برای روش های پرداخت سنتی در دنیای دیجیتال باشد.

و همین امر باعث شد که مایکروسافت ٬ قیمت آیوتا IOTA را به ۵ برابر افزایش و رتبه آن را به شدت ارتقا دهد.

کیف پول iota

به دلیل تحریم های ایران و حفظ امنیت ارزتان بهتر است برای بعد از دریافت هر رمز ارز ٬ آنها را به کیف پول دیجیتال خود انتقال دهید.

ویژگی های iota

فرض کنید بخواهید برای انجام هر تراکنش ۲ الی ۳ دلاری کارمزدی با همان مبلغ ۳دلار بپردازید خب استفاده از آن کاملا بی معنی می شود.

و از آنجا که در اشیای متصل به اینترنت سرعت در انجام تراکنش ها بسیار حائز اهمیت است پس باید نتیجه این تراکنش ها نیز لحظه ای باشد به طور مثال در پارکومتر که به صورت اتوماتیک هزینه پرداخت میشود باید همان لحظه ٬ به طور آنی و بدون معطلی هزینه پرداخت شود.

 تمام این ویزگی ها باعث شده که آیوتا جایگزین بلاک چین شود .

ارز دیجیتال آیوتا - چرا قیمت آیوتا ( IOTA ) چند برابر شد ؟

در ایوتا تراکنش ها به طور متفاوتی تایید میشود و تمامی کاربران آیوتا خودشان به عنوان یک استخراج کننده محسوب میشوند. و نیز خودشان مسئولیت تایید تراکنش های شبکه تنگل را بر عهده دارند .

وقتی یک کاربر درصدد انجام یک معامله برمی‌آید، آیوتا به دو معامله از معاملات قبلی که کاربر انجام داده است به‌ طور تصادفی ارزش و اعتبار می‌بخشد که هر کدام از این معامله‌ها خودشان به دو معامله‌ی قبلی خود اعتبار بخشیده بودند و این روند همین‌گونه ادامه پیدا می‌کند. و یک شبکه تنگل‌شده از تأییدیه خود افراد بوجود می‌آید و رشد می‌ پذیرد.

در بیت کوین عده ای هستند که با سخت افزارهای مخصوص خود به استخراج تراکنش های کاربران میپردازد. و در مدت زمان کمی ممکن است به مشکل بر بخورد.