ارز دیجیتال ترون Tron چیست

پس از ساخت بیت کوین و موفقیت آن به عنوان ارز دیجیتالی باعث شد توسعه دهندگان دیگری در صدد پیشرفت ارز دیجیتالی ،ارزهای دیگری با نام های مختلف به بازار عرضه دهند. ترون به عنوان ارز دیجیتالی جدید با مدیریت جاستین سان بر اساس اصول تیم برنرز لی وارد بازار شد.

Forbes Asia کسی است که جاستین سان را به عنوان مدیر Tron انتخاب کرد و او توانست برنامه چت Peiwo را بنا کند که تا به امروز کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. همچنین او در پلت فرم بیت کوین و ریپل در چین دخالت داشته است.

به طور کلی هر سودی که به وسیله این شبکه به دست می آید برای فعالیت های بعدی از آن مورد استفاده قرار می گیرد و برای نمایندگان شرکت هیچ سودی در نظر گرفته نمی شود، در اصل برای کمک به مردم به صورت مازاد انجام می گیرد.

هدف از تاسیس ترون چیست ؟

به طور کلی می توان گفت از ترون در جهت انتشار و ذخیره سازی داده ها می توان استفاده کرد. علاوه بر ذخیره سازی و بازخوانی اطلاعات قادر به توزیع داده ها می باشید. ارز دیجیتالی ترون با محتوای رایگانی که در بر دارد نیز به عنوان یک  تفریح و سرگرمی برای همگان ارائه شده است.

در اصل این ارز دیجیتالی بر اساس بلاک چین به صورت یک پروتکل غیرمتمرکز تشکیل شده است و با استفاده از یک پلتفرم مستقل ، می توانند نحوه تقسیم و توزیع داده ها را خود انتخاب نمایند.

کیف پول ترون :

ترون هم مانند ارزهای دیگر همچون ریپل و اتریوم برای ذخیره سازی خود نیاز به کیف پول دارد. از پشتیبانی کنندگان ارز tron می توان از صرافی ها نام برد که این ها گزینه خوبی برای ذخیره سازی ارز دیجیتالی ترون می باشند حتی می توان از کیف پول ERC 20 اتریوم هم در جهت اندوختن اعتبار استفاده کرد.

MyEtherWallet نوعی دیگر از کیف پول ترون می باشد که در اینجا به عنوان بهترین کیف پول شناخه شده است. جالب اینجاست که با استفاده از این کیف پول می توانید کیف پول دیگری در آن ایجاد کنید و با استفاده از بلاک چین تراکنش خود را کامل کنید.

در بخش های بعدی با آموزش ساخت کیف پول در MyEtherWallet همراه باشید.

خرید ارز دیجیتال ترون Tron در ایران :

ارز دیجیتال ترون Tron چیست - 1

همانطور که می دانید ایران به دلایل مختلفی در تحریم است و صرافی های امریکایی قادر به چنین ریسکی نیستند. بنابراین بهترین راه ، صرافی چینی بایننس است که به عنوان کیف پول هم می توان از آن استفاده کرد اما به دلیل خطرات ممکن و جلوگیری از آن بهتر است پس از خرید ، مبلغ شارژ شده خود را به کیف پول MyEtherWallet انتقال دهید.

بر چه اساس tron را پروتکل غیر متمرکز می نامند ؟

ارز دیجیتالی ترون به عنوان یک نوع پروتکل غیر متمرکز معرفی شده است که با پروتکل های متمرکز متفاوت می باشد. به دلیل آزاد بودن داده ها کاربران بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند به پخش فیلم ، تصاویر ، صوت و ذخیره سازی و همچنین آپلود بپردازند.

در ترون می توان مشارکت آزادانه انجام داد که این رویکرد شخصی ICO به حساب می آید. امکان دارد دارایی هایی خریداری شود که برای خدمات و مزایای دیگر استفاده شود که این دارایی های دیجیتالی به عنوان زیرساخت های غیرمتمرکز در نظرگرفته می شود.

از جمله این دارایی ها عبارت اند از :

سیستم های بازی

بازی های مستقل

پیش بینی ها

تبادل توزیع

Tronix  و TP چیست؟

Tronix در واقع پول ترون به شمار می آید و به عنوان واحد پایه ای در نظر گرفته شده است که TP نوعی از Tronix می باشد و افرادی که TP را در بردارند نسبت به کسانی که ترونیکس را نگهداری می کنند امتیاز بیشتری به دست می آورند.

 خرید و فروش ترون یا TRX  :

به طور مستقیم قادر به استفاده و بهره برداری از ارز دیجیتال ترون TRX نمی باشید. برای استفاده از ترون باید ارز دیجیتالی دیگری مانند بیت کوین یا اتریوم کمک بگیرید و با استفاده از انتقال بانکی از طریق coinbase این مبادله را انجام دهید. خرید و فروش ترون TRX از طریق صرافی هم امکان پذیر می باشد.

به طور کلی می توان  گفت که ترون یک نوع ارز دیجیتال غیر متمرکز و قابل اعتماد است که با ایجاد یک سرگرمی برای عموم ، فراگیر شد. به دلیل نداشتن نمونه مشابه برای آن ، ترون آینده روشنی را در پیش رو خواهد داشت.

در واقع این ارزهای دیجیتالی به منظور حذف واسطه ها و امنیت بیشتر طراحی می شوند