با شما هستیم با معرفی ارز دیجیتال لیسک Lisk :

اکثر ارزهای مجازی یک شبکه غیر متمرکز محسوب میشوند که لیسک هم مانند دیگر ارزها به خصوص بیت کوین یک شبکه غیر متمرکز با بلاک چین مخصوص به خود است و توکن آن LSK نام گرفته است.

سازندگان این شبکه مجازی مکس کوردک و الیور بدوز بودند که باعث رشد و توسعه این ارز دیجیتال شده بودند. هر کدام از ارزهای ساخته شده ارزش و جایگاه مخصوص به خود را گرفته اند اما شبکه لیسک به عنوان دومین ارز محبوب در مقابل بیت کوین قرار گرفت.

در واقع لیسک با نام اختصاری خود LSK توانسته است به عنوان یک پلتفرم عمومی با اهدافی که دارد برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین را افزایش دهد.

در سال 2016 ارز Lisk به صورت قانونی و رسمی در صرافی ها برای انجام معاملات در دسترس عموم روانه شد. هر کدام از ارزهای دیجیتال از زبان خاصی برای برنامه نویسی در بلاک چین استفاده می کنند، برای مثال بیت کوین از سی پلاس و اتریوم از سالیدیتی استفاده می کنند.

اما زبان برنامه نویسی روی لیسک زبان جاوا اسکریپت استفاده شده چون زبان ساده ای است و تمام متخصصان کامپیوتر به این زبان تا حدودی تسلط دارند و قادرند نرم افزارهای دپ یا همان اپلیکیشن های غیرمتمرکز را روی آن اجرا کنند.

درضمن لیسک از طریق جاوا اسکریپت کد گزاری شده است و برای استفاده از آن نیازی به آموزش زبان نیست.

معرفی ارز دیجیتال لیسک Lisk -1

تراکنش های انجام شده در لیسک

در ارز رمزپایه Lisk یا برای ارسال LSK از حسابی به حساب دیگر در حدود کمتر از 10 ثانیه انجام خواهد گرفت و پس از 1 یا 2 دقیقه این تراکنش ها قابل تغییر نمی باشند. با استفاده از برنامه لیسک SDK می توانید برنامه های موجود در بلاک چین از جمله برنامه های کاربردی مالی، پیام رسان ، پلت فرم های ذخیره سازی و … را توسعه داد.

لیسک از الگوریتم اجماع Delegated Proof of Stake استفاده میکند بدین معنا که هر کاربری که از LSK تبعیت می کند قادر است به نمایندگانی که امنیت شبکه را کنترل می کنند رای دهد. به نمایندگان امنیتی شبکه mainchain گفته می شود. نمایندگان برای پاداش گرفتن باید رضایت کاربران را جلب کنند و نهایتا 101 نماینده بیشتر نمیتواند فعالیت داشته باشد.

قیمت لیسک Lisk

آلت کوین روز به روز در حال گسترش است و آینده ای درخشان دارد به گونه ای که از زمان شروع فعالیت قیمت آن 2 دلار بوده و رفته رفته به 7دلار هم رسید اما اگر بخواهیم افزایش قیمت آلت کوین را تا سال 2018 پیش بینی کنیم می توان حدس زد که تا 300 دلار هم افزایش قیمت داشته باشد. کارشناسان دیگری هستند که پیش بینی کرده اند قیمت هر لیسک ممکن است به مبلغ 50 دلار برسد.

در واقع قیمت اصلی آن در ماه های اولیه تولید، حدود 10 تا 15 سنت بود و تا مدتی به همین قیمت بدون تغییر به فروش می رفت. در جهت کسب و کارهای جدید بیشتر از ارز لیسک استفاده می کنند.

اگر بخواهیم گنجایش مبادلات لیسک را به صورت عددی حساب کنیم در حدود یک میلیارد دلار میباشد .

کیف پول لیسک و خرید و فروش لیسک

کیف پول لیسک یا همان Lisk Wallet بهترین و مناسب ترین کیف پول آنلاینی است که کابران می توانند داشته باشند.

از برنامه Lisk Wallet می توان برای نسخه اندروید در این وب سایت استفاده نمایید.

در درجه اول برای خرید و فروش لیسک باید کیف پول آن را تهیه کنید. از مواردی که ذکر شد قادر هستید کیف پول دلخواه خود تهیه کنید و از وب سایت لیسک یا از صرافی های معتبر اقدام به خرید و فروش لیسک نمایید.

به طور خلاصه ارز دیجیتالی لیسک با اهداف مشخصه خود توانسته برنامه های غیرمتمرکز را در بلاک چین گسترش دهد. در بخش های بعدی با دیگر کاربردهای Lisk آشنا خواهید شد.

انواع ارزهای دیجیتالی