در این بخش شما را با انواع کیف پول بیت کوین آشنا میکنیم :

برای نگه داری بیت کوین ها که از انواع ارزهای دیجیتالیست باید محلی مناسب و امن برای آنها در نظر بگیریم جایی مثل یک کیف پول!

بله درست خواندید یک کیف پول ! به دلیل اینکه بیت کوین ها که به زبان ساده تر ٬ پول های مجازی هستند آنها را نمیتوان در بانک ها ذخیره کرد برای همین درست کردن یک کیف پول برای نگه داری بیت کوین ها الزامی است.

کیف پول بیت کوین یا والت امکان نگه داری و نقل و انتقال بیت کوین را به شما میدهد زمانی که شما کیف پول خود را بر روی سیستم یا تلفن همراه خود نصب میکنید این نرم افزار بعد از هر تراکنش یک آدرس جدید در اختیار شما قرار میدهد.
کیف پول ها انواع مختلفی دارند که وظیفه ی همه ی این کیف پولها یا والت ها نگه داری کردن از بیت کوین هاست اما هر کدام روش مخصوص خود را دارند .

 کیف پول بیت کوین

سخت‌افزاری :

این کیف پول‌ها اطلاعات تراکنش‌ها را به ‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند ولی ذخیره اطلاعات به‌ صورت آفلاین صورت می‌گیرد که به نسبت موجب افزایش ایمنی آنها می‌شود.

این کیف پول‌ ها از این‌ جهت که کلیدهای خصوصی افراد را در بستری سخت‌افزاری نگه‌داری می‌کنند، با نمونه‌های نرم‌افزاری متفاوت هستند.

کیف پول کاغذی :

کیف پول بیت کوین - 1

این نوع کیف پول نوعی کاغذ چاپی است که دو کلید عمومی و مخفی در آن نوشته شده با استفاده از کیف پول های کاغذی میتوانیم بیت کوین های خود را به صورت همیشگی داشته باشیم.این نوع کیف پول یک کد QR دارند که ما با اسکن کردن این کد در کیف پول خود میتوانیم به راحتی خرید و فروش بیت کوین داشته باشیم.

ویژگی بزرگ و چشم گیر این نوع کیف پول در این است که کدهای ما در هیچ جایی ذخیره نشده و مورد حمله یا دزدی قرار نمیگیرد.

دسکتاپ:

این نوع کیف پول از لحاظ امنیتی رتبه بالایی دارد و کم تر مورد هجوم و دستبرد دزدان اینترنتی قرار میگیرد تنها زمانی که سیستم هک شود یا ویروسی شود احتمال از دست رفتن اطلاعات وجود دارد.

در این نوع کیف پول حتی زمانی که رایانه ی شما به internet هم وصل نباشد قابلیت دسترسی دارند. کیف پول دسکتاپ برای سیستم عامل های مورد استفاده قرار میگیرد. شما بعد از دانلود  کردن و نصب کردن آن بر روی سیستم میتوانید از آن استفاده کنید این کیف پول تنها روی سیستمی که دانلود شده کار میکند

کیف پول آنلاین :

این نوع کیف پول از طریق اینترنت در دسترس است

باید توجه داشته باشیم درصورت نبود دانش کافی ٬ این نوع کیف پول میتواند مورد هجوم و دستبرد هکرها قرار بگیرد

موبایل :

کیف پول بیت کوین

این روزها گوشی موبایل در دسترس همه قرار دارد و به راحتی میتوان از آن برای کیف پول بیت کوین استفاده کرد با این نوع کیف پول میتوانیم به راحتی در هر جای دنیا که باشیم بیت کوین ها را با خود همراه داشته باشیم.

یکی از ویژگی های مهم در کیف پول موبایل داشتن قابلیت کد QR برای اسکن است که سرعت کار را بالا میبرد.

آموزش و نحوه ساخت اکانت بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین

البته انتخاب نوع کیف پول بیت کوین بستگی به افراد دارد و اینکه آنها چگونه کار کردن با آنها راحت تر هستند به طور مثال فردی ممکن است برایش کار با کامپیوتر دشوار باشد و در عوض با گوشی موبایل راحت تر کار کند .

یا حتی ممکن است شخصی کیف پول کاغذ بیت کوین را بیشتر قبول داشته باشد.

اما در بررسی کلی : کیف پول های تحت وب و همچنین کیف پول های موبایل بیشترین استفاده و بالاترین رتبه از میان انواع کیف پول بیت کوین را در میان کاربران کسب کردند .

تا به اینجای کار با انواع کیف پول بیت کوین آشنا شدید باز هم با ما همراه باشید.