بیت کوین چیست ؟ به زبان ساده

اگر می خواهید در مورد بیت کوین و این که به طور کلی بیت کوین چیست، بدانید تا آخر این مطلب با با همراه باشید.

اکثر افراد فکر می کنند بیت کوین کاملا غیر قابل درک هست ، اما این سیستم پیچیده یک تعریف خیلی ساده دارد . بیت کوین پول نقد اینترنتی است این پول کاملا دیجیتال است، که تحولی بزرگ در سیستم پرداخت الکترونیکی به وجود آورد. بیت کوین bitcoin یک پول بی پشتوانه است و نوآوری بیت کوین این بوده که این ایده ی ساده را به یک واقعیت در دنیای کسب و کار اینترنتی و اقتصادی جهان تبدیل کند . هیچ کدام از کشور ها بیت کوین را به رسمیت نشناخته و آن ها به کالا مانند بودن بیت کوین تاکید دارند .

بیت کوین چیست ؟ به زبان ساده

بیت کوین به زبان ساده

در بخش قبل بیت کوین را معرفی کردیم ، حال به نظر شما سازنده ی این پول که به این سرعت در جهان قدرتمند شد و پیشرفت کرد کیست ؟ جواب این سوال را هنوز هیچ کس نمی داند ولی نام اختصاری یا لقب آن ساتوشی ناکاماتو هست که هیچ کس هویت واقعی این شخص یا شرکت را نمی داند .

بیت کوین را چجوری به دست آوریم ؟

  • به صورت عمومی بیت کوین ها از روش استخراج به دست می آیند که البته برای استفاده از این روش باید کامپیوتر ها و سخت افزار های قدرتمند داشته باشید .
  • بیت کوین bitcoin را از صرافی های بیت کوین بخرید . قابلیت خرید بیت کوین در ایران هم وجود دارد و برخی از سایت ها این خدمت را ارائه می دهند .
  • برخی از سایت های لاتاری ( بخت آزمایی ) ، جوایز را به صورت بیت کوین به حساب شخص برنده واریز می کنند . تنها راه به دست آوردن بیت کوین رایگان همین راه است و راه دیگری ندارد.
  • کار در برخی از وبسایت های غیرمجاز ، به علت اینکه بیت کوین یک نوع پول کاملا امن هست و هیچ کس نمی فهمد که به حساب چه شخصی واریز شده به همین علت بعضی از سایت ها به ازای کاری که می کنید به شما بیت کوین می دهند و شما با خیال آسوده می توانید آن را برداشت کنید .

نحوه استخراج بیت کوین

حال که بحث استخراج به میان آمد حتما شما آن را به شکل یک معدن می بینید ، بله دیدگاه شما درست است بیت کوین معدن دارد اما نه مثل معادن عادی ، استخراج کنندگان بیت کوین قبل از شروع به خاطر تراکنش هایشان جایزه ای کسب می کنند ، استخراج کنندگان بیت کوین با پردازش تراکنش ها ، از طریق سخت افزار های قدرتمند و سنگین شبکه را ایمن می کنند و آن را استخراج می کنند . هر چقدر تعداد استخراج کنندگان بیشتر می شود ، استخراج از این معدن گرانبها سخت تر می شود .

نحوه ساخت اکانت بیت کوین

در آموزش های بعد توضیحات بیشتری در مورد بیت کوین bitcoin می دهیم .