زمانی که شرکت اپل می خواهد محصولات خود را در بازار عرضه کند و به فروش برساند با برخی اپراتورها قرار دادی را امضا می کند و از آن به بعد تنها از آن اپراتورها می توان استفاده کرد و اگر سیم کارت دیگری غیر از اپراتورهای تعیین شده در گوشی بگذاریم آنتن دهی صورت نمی گیرد.
در این صورت گوشی ما لاک یا قفل شده است پس باید آن را آنلاک کرد تا بتوان از همه ی اپراتورها استفاده کرد.

در واقع آنلاک کردن به معنای رفع محدودیت های ارتباطی در آیفون هاست.

از کجا بفهمیم گوشی آنلاک است یا نه ؟

آنلاک آیفون چیست ؟

روش های مختلفی برای اینکه از لاک یا آنلاک بودن اپراتور خود مطلع شویم وجود دارد یکی از آنها وارد کردن کد #06#* است بعد از وارد کردن این کد ٬ IMEI برای ما ارسال می شود بعد از فهمیدن IMEI وارد سایت IMEI.info می شویم و کد را وارد می کنیم .

در سمت راست صفحه یک دکمه سبز رنگ با عنوان “SIMLOCK & WARRANTY” قرار دارد .

بر روی این گزینه کلیک می کنیم و Check Apple phone details را انتخاب می کنیم بعد از چند لحظه لیستی ارسال می شود که تمام اطلاعات مربوط به لاک و آنلاک آیفون داخل آن ثبت شده است .

راه بعدی برای فهمیدن لاک یا آنلاک بودن گوشی آیفون این است یک سیم کارت روی آن قرار دهیم اگر سیم کارت را قبول کرد و آنتن دهی صورت گرفت گوشی آیفون ما آنلاک است اگر پیغام خطا ارسال کرد آیفون ما لاک است و باید آنلاک شود.

آنلاک فکتوری آیفون چیست ؟

پیشنهاد ما برای انجام آنلاک آیفون مراجعه به سایت های معتبر است که شما از طریق آن می توانید تلفن همراه خود را به صورت قانونی و دائمی آنلاک کنید به این صورت که پس از پرداخت هزینه ای به اپراتور لاک آیفون اپراتور مورد نظر تلفن همراه شما را آنلاک کرده و از آن پس می توانید از همه ی سیم کارت ها استفاده کنید . برای آنلاک فکتوری آیفون به اولین وبسایت آنلاک رسمی آیفون در ایران مراجعه کنید.