ارز دیجیتال کوانتوم Qtum چیست و چه اهدافی را دنبال می کند

در ابتدا تنها با ارز بیت کوین آشنا شدید که اولین ارز شناخته شده در جهان بود. شاید این سوال برای اکثریت پیش آید که چرا با وجود ارز بیت کوین، ارزهای دیگری هم وارد بازار شدند. در پاسخ به این سوال می توان گفت ارز های دیگر برای پیشرفت بیت کوین و رقابت با آن ایجاد شده اند که بتوانند نقص های موجود در این پروتکل را از بین ببرند.

کوانتوم اولین پروژه تبدیل انتقال ارز به صنعت شناخته شده است و به عنوان یک پروتکل غیر متمرکز متن باز و قرارداد هوشمند به بازار عرضه شد که این پلتفرم در سنگاپور توسعه یافته است.

همانطور که گفته شد ارز کوانتوم Qtum و سایر ارزها برای کامل کردن ارز بیت کوین تشکیل شده اند. هدف از ایجاد ارز کوانتوم Qtum توسعه شبکه ایست که توسط بیت کوین برای انتقال ارز ارائه شده است و توانسته به صنعت اقتصاد ، خدمات نوینی عرضه کند.

هدف اصلی ارز دیجیتال کوانتوم Qtum چیست

 سرعت بخشیدن به توسعه کسب وکار با زمان کمتر و ایجاد روشی آسان تر. برای رسیدن به این هدف باید با شرکای صنعتی ارتباط برقرار کند و هدف خود را دنبال کند.

در واقع کوانتوم در جهت ایجاد یک پل ارتباطی میان طرفداران بیت کوین و اتریوم در بلاک چین فعالیت می کند  و تراکنش های خود را در فناوری بلاک چین انجام می دهد.

در کنار فعالیت برای برقراری ارتباط بین بیت کوین و اتریوم، ارز دیجیتال Qtum برای ارزهای دیگر موجود در حوزه بلاک چین همچون شرکت های Baidu، Alibaba، Tencent، NASDAQ مشغول به فعالیت هستند.

ارز دیجیتال کوانتوم Qtum چیست و اهداف آن

چرا ارز Qtum را برای انجام قرارداد های هوشمند استفاده می کنند؟

همانطور که می دانید قراردادهای هوشمند توسط ارز اتریوم انجام می گیرد. با این وجود ارز کوانتوم ایجاد شده است که این وظیفه را به عهده بگیرد زیرا از نظر ایجاد امنیت برای انجام تراکنش ها بهتر می توان به آن تکیه کرد.

کارکرد ارز کوانتوم Qtum چگونه است

گروهی که در بخش کوانتوم در حال فعالیت هستند قسمت اصلی بیت کوین که pow شناخته شده است را به pos تغییر دادند و اتریوم را روی آن پیاده کردند. در واقع pos کارکردی بین بیت کوین و اتریوم را به ارمغان می آورد.

نحوه خرید و تهیه ارز دیجیتال Qtum 

افرادی که می خواهند از ارز کوانتوم بهره مند شوند، در ابتدا باید ارز بیت کوین یا اتریوم خرید کنند و آن را به ارز دیجیتال Qtum تبدیل کنند.

استفاده از سرویس های اکسچنجینگ مناسب ترین روش برای دستیابی به Qtum می باشد که قادر هستید به راحتی ارز بیت کوین و اتریوم را به کوانتوم change کنید.

برای معرفی بهترین سرویس های اکسچنجینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • KuCoin
  • Binance
  • Gate.io
  • Bittrex
  • Bitfinex
  • Livecoin

کیف پول ارز دیجیتال کوانتوم Qtum چیست

برای ذخیره سازی ارز کوانتوم می توانید از کیف پول مناسب استفاده کنید. کیف پول های متنوع سخت افزاری، موبایلی و غیره برای ذخیره و نگهداری Qtum وجود دارد. از جمله کیف پول های کوانتوم که می توانید ارز خود را با اطمینان خاطر در آن ها نگهداری کنید عبارت اند از:

  • کیف پول سخت افزاری : Ledger Nano S
  • کیف پول مرورگر یا وب : QTUM Wallet
  • کیف پول موبایلی : QTUM Core
  • کیف پول دسکتاپ : QTUM Core

به طور کلی می توان گفت که تمام ارزهای ارائه شده یکی هستند فقط از نظر سرعت و امنیت با هم متفاوت اند و یکی پس از دیگری ساخته شده اند که یکدیگر را کامل کنند. در واقع کوانتوم پلتفرمی است که کاربرد ترکیبی در تکنولوژی بلاک چین دارد. با در نظر گرفتن ویژگی های کوانتوم به نظر می رسد ارز دیجیتال کوانتوم Qtum برای سرمایه گذاری مناسب باشد و بازدهی خوبی به همراه بیاورد. 

آشنایی با انواع ارزهای دیجیتالی