رفع ارور ce-36244-9 در ps4 ، حل مشکل data is corrupted در ps4

حل مشکل خرابی دیتا در پلی استیشن ، حل مشکل خرابی دیتا در ps4

حل مشکلات ps4

از جمله ارور بازی‌ها در کنسول ps4، Corrupted Data  یا دیتای معیوب است. از آنجایی که سونی محدودیت‌هایی را در طراحی این کنسول ایجاد کرده ، بنابراین نمی توانید به راحتی داده‌ها را تغییر دهید پس برای رفع مشکلات مربوط به خرابی دیتا یا Corrupted Data  ، راه های  زیادی وجود ندارد ولی ما به شما چند روش ساده را آموزش خواهیم داد که می توانید از آنها برای رفع خطاهای مربوط به دیتا استفاده کنید.

پس در ادامه با ما همراه باشید.

خاموش کردن آپدیت خودکار بازی ها در PS4

رفع ارور ce-36244-9 در ps4

دلیل نمایش ارور Corrupted Data در کنسول  PS4

خطای corrupted data که معمولا با عنوانی مانند CE-34875-7 یا NP-32062-3 نمایش داده می شود، به خراب و معیوب بودن داده‌های یک بازی اشاره دارد پس مشکل بزرگ و مهم نرم ‌افزاری محسوب نمی شود.

حتما بخوانید :

انتقال دیتا از هارد به ps4

در واقع احتمال دارد بقیه بازی ها بدون مشکل اجرا شوند و فقط یک یا تعدادی از بازی ها باشد که داده‌ی مربوط به آنها معیوب شده است.

این خطا ممکن است در هنگام نصب کردن یک بازی ظاهر شود و ممکن است پس از مدتی ، بازی در هنگام نصب متوقف شده و پیام خرابی داده یا Corrupted Data  نمایش داده شود در این حالت بازی دیگر قابل اجرا نیست و باید مشکل آن رفع شود.

حل مشکل data is corrupted در ps4

در مواردی ممکن است پیغام خطا بعد از اجرای بازی ظاهر شود. در این حالت ممکن است صدا دچار مشکل شود یا خش‌خش کند همچنین ممکن است سرعت اجرا نیز کم شود که نتیجه‌ آن خرابی تصویر است و در این حالت متاسفانه بازی کرش کرده و پیغام خطا ظاهر می گردد.

زمانبندی دانلود ps4

این حالت نشان می دهد که خرابی دیتا در زمان نصب ناقص بازی رخ داده و دلیل آن نیز خراب و معیوب بودن دیسک نصب یا حتی خرابی هارد دیسک است.

روش‌های حل مشکل خرابی دیتا در پلی‌ استیشن ۴

همان‌طور که گفتیم ، دسترسی به نرم‌افزار کنسول بازی ps4 از سمت کمپانی سونی بسیار محدود شده و امکان اصلاح و تغییر وجود ندارد.

ولی در حال حاضر چند روش ساده برای رفع مشکل خرابی دیتا وجود دارد. راحت ترین راه این است:

چنانچه در هنگام نصب به علت خرابی داده بازی متوقف شد و پیغام خطا داد، در ابتدا باید فایل‌های خراب را حذف کنید و دیسک نصب را تمیز کنید و هر نوع لکه و کثیفی را تا آنجا که آسیبی به دیسک وارد نشود پاک کنید و دوباره نصب بازی را از سر بگیرید.

مطالب مرتبط :

انتقال دیتا به ps4

برای حذف دیتای بازی ، از home قسمت Notifications را باز کنید و گزینه ی Options  را انتخاب کنید و سپس دکمه Downloads  را (‌از کنار صفحه ) برگزینید.

حل مشکل خرابی دیتا در ps4

حال باید داده خراب و معیوب را انتخاب کنید همانطور که در تصویر زیر می بینید با آیکن خاکستری و خط شکسته روی آن مشخص شده است!

مطلب پیشنهادی :

دانلود فایل سیو بازی های ps4

اکنون دکمه ی Options را انتخاب کنید و روی گزینه‌ی Delete  کردن داده کلیک کنید.

حل مشکل خرابی دیتا در ps4 1

پس از تمیز کردن دیسک بازی و نصب دوباره آن ، اگر همچنان خطا برطرف نشد و یا اینکه فایل خراب را نتوانستید حذف کنید اکنون باید راه دیگری را امتحان کنید.

اگر  دیسک نصب بازی خراب باشد پس باید دیسک دیگری را جایگزین آن کنید زیرا احتمال دارد روش بازسازی دیتابیس که در ادامه توضیح خواهیم داد نیز مثمر ثمر واقع نشود.

حالت safe mode در ps4

بازسازی دیتابیس PS4

در روش بازسازی دیتابیس ps4 کنسول پلی استیشن حافظه را اسکن می کند و هر گونه فایلی که خراب است و یا به درستی اجرا نمی شود را پیدا می‌کند. البته این نکته را متذکر شویم که روش بازسازی دیتابیس ، دیتا‌هایی که قابلیت تعمیر کردن دارند را حذف نمی کند.

برای انجام بازسازی دیتابیس ، در ابتدا باید کنسول ps4  را خاموش کنید و سپس دکمه‌ی Power را فشار داده و نگه دارید تا صدای بوق دوم شنیده شود.

حتما بخوانید :

چگونه ps4 را خاموش کنیم

هنگامی که دکمه‌ی پاور را فشار می دهید ، دستگاه صدای بوق اول را پخش می‌کند و اگر همان دکمه را نگه دارید، بعد از چند لحظه صدای بوق دوم را می شنوید.

سپس کنسول بازی در حالت Safe Mode بوت می‌شود.

حالت safe mode در ps4

اکنون دسته بازی را با کابل USB به کنسول  وصل کنید چرا که در حالت Safe Mode ، دسته از طریق بلوتوث متصل نمی شود .

حال با استفاده از دسته‌ی بازی ، روی گزینه‌ی Rebuild Database  کلیک کنید.

حتما بخوانید :

بالا نیامدن تصویر ps4

دیتابیس بازی‌ها بعد از چند دقیقه اسکن ، نوسازی می‌شود و احتمال اینکه داده ی خراب نیز حذف شود وجود دارد.

initialize ps4 چیست

و اما آخرین راهکار نرم افزاری :

می توانید با استفاده از گزینه ی Initialise PS4 مشکلات مهم نرم افزاری را به آسانی رفع کنید ، این گزینه در حالت Safe Mode وجود دارد.

پس برای اینکه دیتای خراب و معیوب حذف شود گزینه ی Initialise PS4 را انتخاب کنید و اگر دکمه‌ی x  را هم فشار دهید، ps4 به حالت پیش‌فرض برمی‌گردد و همه دیتای موجود حذف می گردد.

رفع ارور ce-36244-9 در ps4

حل مشکل data is corrupted در ps4 ، حل مشکل خرابی دیتا در ps4 ، حل مشکل خرابی دیتا در پلی استیشن ، initialize ps4 چیست ، رفع ارور ce-36244-9 در ps4
حل مشکل خرابی دیتا در پلی استیشن ، initialize ps4 چیست ، رفع ارور ce-36244-9 در ps4 ، حل مشکل data is corrupted در ps4 ، حل مشکل خرابی دیتا در ps4
ارور su-41333-4 در ps4 ، حذف آپدیت ps4 ، چگونه از حالت safe mode خارج شویم ps4 ، حالت safe mode در ps4 ، مشکلات ps4 pro ، حل مشکل data is corrupted در ps4