dns در اسپاتیفای

DNS چیست؟

خطای DNS یکی از ارورهای اینترنت می باشد که در هنگام اتصال به اینترنت با این خطا مواجه می شوید و اتصال به اینترنت را برای شما نامقدور می کند.برای مثال شما قصد دارید بازی های آنلاین را اجرا کنید که برای این کار نیاز به اینترنت هست. حال ممکن است در هنگام اتصال به اینترنت با ارور DNS روبرو شوید که روی صفحات وب تاثیر می گذارد و امکان بارگزاری را برای شما صفر می کند.

رفع خطای dns :

چطور به این مشکل خاتمه دهید؟

قبل از معرفی راه حل برای این مشکل باید با کلمه DNS و نوع ارور آشنا شوید. واژه DNS از عبارت Domain Name System سرچشمه می گیرد و به معنای دامنه سیستم است. وظیفه سرور DNS حفظ و ذخیره اطلاعات است و مانند یک دفترچه تلفن همه اطلاعات را در خود نگهداری می کند و زمانی که شما به آن فرمان می دهید عمل می کند.

سیستم ، آدرس IP را شناسایی می کند بدین منظور که وقتی شما یک وب سایت را در مرورگر وارد می کنید سیستم به صورت اتوماتیک متوجه می شود این یک URL است و باید به قسمتی که URL ها ( دفترچه تلفن ) در آن ذخیره شده اند مراجعه کند تا مکان وب سایت در شبکه را شناسایی کند. عملکرد DNS دقیقا به همین صورت است.

علت خطای DNS :

اگر سرور DNS از کار افتاده باشد و در همان زمان شما یک URL به مرورگر اضافه کنید سیستم قادر نخواهد بود IP را شناسایی کند و برای آن URL وارد کند در نتیجه به گوگل دسترسی پیدا نمی کند و با پیغام ارور DNS روبرو می شود.

رفع ارور DNS :

۱- کش Cache DNS را خالی کنید.

برای خالی کردن کش در ویندوز کافیست دکمه ویندوزWin را فشار دهید و حروف cmd را وارد کنید. زمانیکه command promp ظاهر شد ، روی این آیکون کلیک راست کنید و گزینه run as administrator را انتخاب کنید.

صفحه فرمان برای شما باز خواهد شد و از این پس هر اقدامی روی آن انجام دهید تغییرات در ویندوز اجرا می شود.

به منظور خالی کردن cache باید این فرمان را وارد کنید :
ipconfig /flushdns

۲- استفاده از DNS های عمومی ( dns گوگل )

چنانچه مواردی که گفته شد جواب نداد ٬ بهتر است از DNS های عمومی استفاده کنید .

از جمله DNS هایی که می توانید استفاده کنید ؛ dns گوگل است که شامل ۸٫۸٫۸٫۸ و ۸٫۸٫۴٫۴ می شود.

از جمله خطاهای DNS میتوان به خطای DNS در اسپاتیفای اشاره کرد .در این مقاله می خواهیم در مورد DNS در اسپاتیفای ٬ ارور اینترنت ایجاد شده در موقع استفاده از اسپاتیفای و چگونگی رفع آن صحبت کنیم.

سرویس اسپاتیفای :

dns در اسپاتیفای

سرویس اسپاتیفای دسترسی به تمام موسیقی های جهان همراه با زبان های مختلف را برای کاربران علاقه مند به موسیقی فراهم می کند.

Spotify music می تواند یک منبع معتبر و جامع برای دسترسی به انواع موسیقی در دنیا باشد، البته تا چند سال پیش دسترسی به این سرویس برای ما ایرانیان به دلیل تحریم مقدور نبود اما برای مدتی اسپاتیفای اجازه دسترسی به این امکانات را برای کاربران ایرانی نیز فراهم کرده بود .

متاسفانه چندی پیش مجددا خبر از عدم امکان دسترسی به سرویس اسپاتیفای به گوش می رسد که خبر مطلوبی نیست اما توسعه دهندگان سعی کردند راه حل مناسبی برای رفع این مشکل پیدا کنند و خوشبختانه آموزشی در اختیار کاربران قرار دادند که به وسیله ی آن قادر باشند دوباره به این سرویس محبوب اتصال یابند.

نحوه دستیابی به اسپاتیفای :

برای رفع مشکل سرویس اسپاتیفای و استفاده ی بهینه و راحت از آن باید DNS  اینترنت خود را به DNS های :

 DNS 1: 156.154.70.1

و

 DNS 2: 156.154.71.1

تغییر دهید.

مقالات مرتبط :  DNS در پلی استیشن 4

چگونه ارور اینترنت ایجاد شده در موقع استفاده از اسپاتیفای در اندروید را برطرف کنیم؟

نکته : از برنامه DNS Override برای تغییر DNS در اینترنت موبایل می توانید استفاده نمایید.

در صورتی که می خواهید DNS را در اینترنت WiFi گوشی همراه خود تنظیم کنید با آموزش زیر همراه باشید :

  1. در تنظیمات WiFi گوشی همراه خود وارد شوید و چند ثانیه روی نام وای فای مورد نظر خود فشار دهید تا گزینه Manage Network Setting مشخص شود. سپس روی این گزینه کلیک کنید.
  2. تیک گزینه Show Advanced Option را فعال کنید.
  3. گزینه IP Setting را روی قسمت Static قرار دهید.
  4. در اینجا باید قسمت های خالی DNS 1 و DNS 2 را همانطور که قبل از شروع آموزش گفته شد پر کنید. سپس روی گزینه save کلیک کنید.

حتما بخوانید : اکانت خانواده اسپاتیفای یا اکانت فمیلی اسپاتیفای

آموزش رفع ارور اینترنت در اتصال اسپاتیفای برای گوشی آیفون : 

همانند تنظیمات اندروید، DNS را در وای فای خود وارد کنید.


dns در اسپاتیفای ٬ dns اسپاتیفای ٬ پروکسی اسپاتیفای ٬ پروکسی در اسپاتیفای ٬ رفع مشکل dns در اسپاتیفای ٬ پروکسی اسپاتیفای
رفع ارور dns در اسپاتیفای ٬‌ رفع خطای dns در اسپاتیفای ٬ پروکسی اسپاتیفای٬ رفع ارور dns اسپاتیفای ٬‌ رفع dns اسپاتیفای ٬ رفع خطای dns اسپاتیفای