ارز دیجیتال چیست

نوعی پول کاملا مجازی هستند که رمزنگاری شدند و از طریق اینترنت جابجا میشوند. جالب است بدانید هیچ حکومت و دولتی روی این پول کنترل ندارد این نوع پول از امنیت بالایی برخوردار است و غیر قابل هک کردن هستند.

انواع ارز دیجیتال :

از انواع ارز دیجیتال در این مقاله میتوان بیت کوین اتریوم و ریپل را نامبرد .

چرا ارزهای دیجیتال ؟

شاید برای شما سوال باشد چرا ارزهای دیجیتال را انتخاب میکنیم و توانسته اند تا این حد مورد توجه قرار بگیرند یکی از این دلایل امنیت بالای این نوع ارز است به دلیل امنیت بالا میزان هک شدن ان توسط هکر ها و سودجویان صفر است.
برای خرید و استفاده از انها احتیاج به مدارک مختلف و یا ثبت نام های طولانی نیست و به گونه ای است که همه میتوانند کار با انها را یاد بگیرند. جالب است بدانیم چرا در بازار اینترنتی ارزهای دیجیتال مورد محبوبیت خاصی قرار گرفته اند.

در ارزهای دیجیتال امکان فریبکاری وجود ندارد همه می توانند با سخت افزار های مناسب از آن کسب درآمد کنند و آنها را استخراج کنند

معروف ترین ارز های دیجیتال :

از ارز دیجیتال چه می دانید ؟

  •  بیت کوین :

نوعی پول کاملا مجازی و دیجیتال بی پشتوانه ای است که در دنیای اقتصاد ارز دیجیتالی و در سیستم پرداخت الکترونیکی تحولی عظیم را به وجود آورده است. بیت کوین توسط فردی (یا افرادی) ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ عرضه شد.

  •  اتریوم :

از جمله واحد های پول دیجیتالی محسوب می شود که توسط Vitalik Buterin در سال 2009 ساخته شده است اما در اواخرا سال 2013 به وسیله ویتالیک باترین به رسمیت کامل شناخته شد. اتریوم Ethereum از ترکیب دو نوع ارز اتر و اتر کلاسیک به وجود آمده که هر دو در جهت اجرای اهداف اتریوم عمل می کنند.

  •  ریپل :

یک شرکت خصوصی است که دارای جریان نقدی است و یک شبکه ی پرداخت است که تبادل پول بین بانک ها در جهان را انجام میدهد. هدف آن ایجاد یک شبکه جهانی بین موسسات مالی و بانک ها برای استفاده از نرم افزار Ripple برای کاهش هزینه های پرداخت بین المللی است شبکه پرداخت ریپل (RippleNet) و ارز دیجیتال ریپل (Ripple XRP) در سال ۲۰۱۲ معرفی شدند. ریپل نت به بانک ها و موسسات بزرگ متصل می ‌شود و انتقال پول یا سایر دارایی ها را می توان در بستر شبکه انجام داد. تمام تراکنش ها در دفترغیر مترکز ریپل (XRP Ledger) ثبت می شوند.

  •  لایت کوین :

این نوع ارز با استفاده از تغییراتی در عملکرد بیت کوین مانند انجام تراکنش سریع و استخراج اسان تر در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

معرفی ارزهای دیجیتالی