ارز دیجیتال مونرو Monero

با ورود ارزهای رمزنگاری شده دیجیتالی دیگر به بازار همچون ارز مونرو یا اتریوم، پروتکل بیت کوین کم کم محبوبیت اولیه خود را از دست داد و جای آن را ارز مونرو و دیگر ارزها گرفتند. اکثر سارقانی که از طریق شبکه بیت کوین مبادلات مالی خود را انجام می دادند، از این پس با پیدایش monero تراکنش های مالی را با ارز رمزنگاری شده مونرو و دیگر ارزها پیش گرفتند و در نهایت باعث رشد و ترقی ارزهای جدید شدند چرا که شبکه مونرو از ضریب بالاتری از حفظ حریم شخصی در اختیار کاربران قرار می دهد و به گونه ای از اطلاعات شخص محافظت می کند که دسترسی سارقین به آن نامحدود است.

مدیرانی که قانون را در دست دارند با ایجاد ابزارهای جدید نظارتی توانسته اند معاملات مالی را کنترل کنند به نحوی که اگر دارندگان ارزهای دیجیتال اهداف سواستفاده از مبادلات مالی را داشته باشند و با خلافکارانی که پولشویی زیادی می کنند ارتباط برقرار کنند، به سرعت مطلع می شوند و از تراکنش های پی در پی مالی آن ها جلوگیری خواهند کرد.

حمله هکرها به مونرو با سرعت فوق العاده بالایی انجام میگیرد به طوری که در هر ساعت 190 وب سایت بنا شده روی وردپرس مورد حمله هکرهای حرفه ای قرار می گیرد. با ارزهای جدید رمزنگاری عرضه شده به بازار پروتکل بیت کوین کم رنگ شد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.

در واقع اخاذان بسیاری در پی مسدود کردن کامپیوترهای افراد هستند و برای بازگشایی مجدد سیستم ها، مبلغی را تقاضا می کنند. با وجود این شرایط طبق گفته ی مت سوئیش ارز دیجیتال Monero به عنوان یک ارز محبوب برای اخاذان آنلاین تبدیل شده است.

ارز دیجیتال مونرو Monero چیست

رشد سریع مونرو :

همانطور که براساس بیانیه های ارسالی گفته شد، رشد مونرو ماه های آخر سال 2017 چند برابر شده است و این رشد و پیشرفت Monero در این سال ها باعث شده که با استفاده از ارز مونرو معاملات و تراکنش های مالی خود را بدون واسطه بانک ها و شرکت ها انجام دهید.

با اینکه بیت کوین اولین و پراستفاده ترین ارز دیجیتال معرفی شده است اما قیمت مونرو هم در حال توسعه است و ارز مونرو می تواند یک گزینه مناسبی برای افرادی باشد که نمیخواهند از شبکه بیت کوین استفاده کنند.

روش استخراج xmr و نرم افزار استخراج مونرو :

یکی از روش های استخراج ارزهای دیجیتال که درهمه ی ارزها مشترک است تهیه کردن آن ها از طریق صرافی های معتبرست. از کارت های گرافیکی برای استخراج مونرو می توان استفاده کرد و همچنین با قرار دادن سیستم های قوی برای شبکه می توان مونرو یا به اختصار XMR تهیه کرد. در واقع از با استفاده از این کامپیوترها و سرورهای قدرتمند ارزهای دیجیتالی تولید می شوند.

Minergate یک نرم افزار رایجی است که استخراج کنندگان و صرافی ها با بهره گیری از این نرم افزار تولید ارزها را برای افرادی معمولی راحت کنند.

کارت گرافیک های مختلفی هستند که از آن ها برای استخراج مونرو استفاده می کنند: سخت افزار AMD و Nvidia که سخت افزار AMD عملکرد بهتری نسبت به Nvidia دارد.

از الگوریتم CryptoNight می توان جهت ایجاد و تولید ارز monero بدون داشتن کارت گرافیک نام برد.

در حقیقت با نصب نرم افزارهای مربوط به استخراج xmr  بر روی سرورها و همچنین با استفاده ازvps های کرک شده قادر هستید به انبوهی از ارزهای مونرو دسترسی پیدا کنید.

تبدیل مونرو به ریال :

مونرو در سال2017 رشد فوق العاده ای داشته است و این ادعا باعث شده است که اکثر سرمایه گزاران در این زمینه فعالیت کنند. مونرو برای انتقال و جا به جایی واحد ارزی استخراج شده است بدین صورت که هر واحد این ارز مونرو با ارزهای دیگر یکسان است و می توانند جایگزین یکدیگر شوند.

کیف پول مونرو :

برای پس انداز مونرو نیاز به کیف پول دیجیتال دارید که بتوانید مبالغ درخواستی خود را دریافت و ارسال کنید و تراکنش های مالیاتی خود را از آغاز کار تا آخر داخل کیف پول مونرو ثبت و نگه داری کنید. در ضمن برای استخراج و امضا کردن نیاز به کیف پول دیجیتال می باشد.

یکی از کیف پول های ارز رمزپایه نرم افزاری است که در کامپیوتر نصب می شود. اما به دلیل موضوعات امنیتی پیشنهاد می شود از کیف پول های نرم افزاری که بر روی کامپیوتر نصب می شود استفاده نکنید. با اینکه گنجایش زیادی در ذخیره اطلاعات دارد اما ممکن است منجر به هک اطلاعات شود.

کیف پول کاغذی مونرو را از سایت moneroaddress می توانید تهیه کنید و همینطور کیف پول های سخت افزاری Trozer و Ledger برای مونرو  پشتیبانی خواهد شد.

از سایت mymomero جهت ساخت کیف پول مونرو استفاده کنید. هنگامی که وارد سایت می شوید گزینه ایجاد اکانت جدید را انتخاب کنید و مراحل را پشت سر هم انجام دهید.

ارز رمز پایه مونرو xmr برای پنهان کردن شناسه گیرندگان و فرستندگان از امضاهای حلقه ای استفاده می کنند، بدین صورت که mix و ترکیب امضا حلقه ای کلیدهای حساب کاربری با کلیدهای عمومی ایجاد شده در بلاک چین مونرو ،باعث می شود حلقه ای از امضا کنندگان احتمالی ساخته شود. ارز مجازی مونرو این قابلیت را دارد که به کاربر مورد دلخواه خود اجازه مشاهده تراکنش های او را بدهد.

به طور خلاصه می توان گفت ارز مجازی مونرو تراکنش ها و آدرس های ارائه شده را پنهان میکند بدین شکل که برای هر تراکنش یک آدرس صوری در نظر می گیرد که هویت ارسال کننده و گیرنده آشکار نشود و هیچ کسی اجازه دسترسی به آن را نداشته باشد.

انواع ارزهای دیجیتالی