تعیین اپراتور آیفون رایگان ؛ چک Check imei آیفون ؛ تشخیص قفل شبکه آیفون :

همانطور که قبلا گفته شد آنلاک کردن آیفون به معنای از بین بردن محدودیت های ممکن در ارتباط با سیم کارت است.

بدین منظور که با رفع محدودیت ها می توانید با آنلاک کردن گوشی اپل از هر سیم کارتی استفاده کنید.

برای آنلاک کردن آیفون روش های متعددی وجود دارد که در این مقاله به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

برای تخمین زدن هزینه آنلاک فکتوری رسمی ، ابتدا باید IMEI یا همان اپراتور آیفون خود را پیدا کنید. برای تشخیص اپراتور آیفون از قسمت زیر وارد شوید تا هزینه آنلاک فکتوری آیفون شما مشخص شود:

         Setting  –General – About

تفاوت میان جیلبریک ،  روت کردن و آنلاک کردن چیست؟

جیلبریک ، روت کردن و آنلاک کردن سه نوع از سیستم عامل هایی هستند که در دنیای موبایل شناخته و مورد بررسی قرار می گیرد. که در این مقاله به توضیحاتی در مورد آن ها می پردازیم :

جیلبریک کردن

تعیین اپراتور آیفون رایگان - ۱

سازنده دستگاه آیفون ، محدودیت هایی روی این دستگاه اعمال کرده است که برای حذف این محدودیت ها می توان از سیستم عامل جیلبریک استفاده کرد. معمولا جیلبریک کردن روی دستگاه هایی از قبیل آیفون ، آیپد و ios اپل جوابگو می باشد که نه تنها به شما در حذف محدودیت ها کمک می کند بلکه می توان نرم افزارهای دیگر توسعه دهندگان خارج از اپ استور را به سبب جایگزین روی دستگاه خود نصب کنید.

دارندگان آیفون با استفاده از جیلبریک کردن، می توانند اپلیکیشن هایی که توسط شرکت اپل مورد تایید قرار نگرفته اند را روی سیستم خود پیاده کنند.

روش جیلبریک تنها برای آیفون یا آیپد کاربرد ندارد بلکه از آن روی سیستم عامل های دیگر با محدودیت های مشابه نیز استفاده می شود.

سیستم ویندوز آر تی فقط اجازه اجرای اپلیکیشن های دسکتاپی که توسط مایکروسافت نوشته شده است را می دهد اما استفاده از جیلبریک به این محدودیت پایان می دهد.

این نکته را فراموش نکنید که دو شرکت اپل و مایکروسافت موافق استفاده از جیلبریک نیستند زیرا باعث پشت سرگذاشتن محدودیت هایی می شود که آن ها از قبل برای دستگاه تعیین کرده اند.

تفاوت استفاده از جیلبریک در اپل و اندروید

در دستگاه اندروید استفاده از اپلیکیشن های خارج از گوگل پلی استور مجاز و قابل نصب است به همین خاطر نیازی به جیلبریک کردن دستگاه نیست. این یک تفاوت اساسی میان شرکت اپل و اندروید است.

آنلاک آیفون ٬ تعیین اپراتور و تعیین بلک لیست

روت کردن

روش روت کردن یا ریشه ابزار ، معمولا در گوشی های اندروید و دستگاه هایی بر پایه لینوکس اجرا می شود با عمل روت کردن شما می توانید به اپلیکیشن های خاص دسترسی پیدا کنید یا اجازه اعمال هر کاری را به سیستم عامل خود بدهید.

به طوری که یک اپلیکیشن می تواند اپلیکیشن های سیستمی را با مجوز روت ،حذف کند یا مجوز اپلیکیشن های نصب شده را لغو کند.

 در واقع تمام اقداماتی که با یک سیستم لینوکس قابل اجرا هستند، با دسترسی روت موبایل نیز انجام پذیر است.

روش روت کردن مانند جیلبریک کردن از نظر کارخانه های سازنده رد شده است و استفاده از این روش را پیشنهاد نمی کنند .

در روش روت کردن ٬ وجود نفوذ امنیتی در برخی از ابزارها به اثبات رسیده ٬ این در حالیست که در برخی از مدل هایی که برای توسعه دهندگان عرضه می شود نفوذ امنیتی وجود ندارد.

آنلاک کردن موبایل

بسیاری از موبایل هایی که به بازار عرضه می شوند بر روی همان اپراتورهای ارائه شده لاک یا قفل شده اند و اجازه استفاده از سیم کارت دیگر داده نمی شود در این مواقع پیغامی که برای دارندگان این گوشی همراه ارسال می شود به این صورت است : “ این تلفن همراه قفل شده و تنها روی شبکه همان سرویس قابل استفاده می باشد. “

در این موقعیت شما نیاز به آنلاک کردن گوشی همراه خود دارید که شرایط استفاده از هر نوع سیم کارت با اپراتورهای مختلفی را فراهم می کند.

جهت آنلاک کردن موبایل به کد نیاز دارید که می توانید بدون اجازه اپراتور دستگاه با روش های مختلف موبایل خود را آنلاک کنید ، همچنین پس از پایان مدت زمان قراردادتان با اپراتور دستگاه ٬ این کد در اختیار شما قرار می گیرد.

تفاوت آیفون لاک با آنلاک در چیست؟

تعیین اپراتور آیفون رایگان - ۲

بسیاری از اپراتورهای مخابراتی بزرگ در جهان همراه با بسته های سیم کارت یک تلفن هوشمند عرضه می کنند و به این گوشی های هوشمندی که در کنار سیم کارت به بازار ارائه می شود گوشی Locked نامیده می شود.

ایفون لاک یا همان گوشی Locked به تلفن همراهی گفته می شود که همراه با سیم کارت به شما داده می شود و کاربر تنها می تواند از همان سیم کارتی که از اپراتور خریداری کرده استفاده کند که این روند عملکرد Locked نامیده می شود.

مدت زمان تعیین قرارداد بستگی به خود خریدار دارد که باید بسته به تایم توافق شده تنها از آن سیم کارتی که اپراتور مشخص کرده است داخل گوشی استفاده کرد.

متاسفانه بسیاری از مشتریان برای اینکه هزینه ای برای آنلاک کردن گوشی خود پرداخت نکنند انتظار می کشند تا مدت تعیین قرارداد تمام شود.

در صورتی که این طرز فکر اشتباه است زیرا مبلغ نهایی که کاربر بعد از پایان قرارداد با اپراتور پرداخت کرده با هزینه آنلاک گوشی تقریبا یکسان است.

جهت انجام آنلاک رسمی آیفون کلیک کنید


تعیین اپراتور آیفون رایگان ٬ چک Check imei آیفون ٬ تشخیص قفل شبکه آیفون ٬ تعیین اپراتو رایگان سامسونگ

شما هنوز رای نداده اید.
Please wait...