اکانت دولوپر ؛ اکانت دولوپر اپل

درست است که در کشور ما افراد نابغه ی زیادی برای خلق و توسعه ی محصولات جدید وجود دارند اما به دلیل تحریم ها ٬ دست و پای برنامه نویسان ما برای ایجاد برنامه یا خلق محصول جدید و بارگذاری آن در سایت های خارجی بسته است.

موردی که در این بخش به آن اشاره خواهیم کرد توسعه یک اپلیکیشن مناسب برای پلتفرم شرکت اپل مثل IOS است.

شاید توسعه دهندگان ایرانی توانایی خلق اپلیکیشن های جدید برای اپ استور را داشته باشند اما قرار دادن این اپلیکیشن با استفاده از حساب دولوپر اپل در اپ استور و حتی درآمد زایی از طریق آن برای ایرانیان بسیار دشوار است.

شاید بتوان برای قرار دادن یک اپلیکیشن در اپ استور از پرداخت حق اشتراک سالیانه‌ ای معادل ۹۹ دلار آمریکا به شرکت اپل استفاده کرد اما باز به دلیل تحریم ایران اعم از تحریم های بانکی و دسترسی نداشتن به کارت های بانکی بین المللی این روش یا غیر ممکن است یا با محدودیت های زیادی همراه است.

از طریقی همانطور که گفتیم برای درآمد زایی از این راه یا هنگام نقد کردن درآمد ارزی با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

بر همین اساس به توسعه دهنگان ایرانی توصیه می کنیم که از ساخت اکانت دولوپر در ایران خودداری کنند چون برای آنان قرار دادن یک اپلیکیشن IOS در اپ استور یا بی نتیجه خواهد بود یا با مشکلات بزرگی همراه است.

اکانت دولوپر Account Developer برای کاربران ایرانی

اکانت دولوپر | ساخت اکانت دولوپر اپل | ساخت اپل آیدی دولوپر | ساخت اکانت دولوپر2

شاید شما به عنوان یک کاربر ایرانی بتوانید یک اکانت دولوپر اپل رایگان ایجاد کنید اما اپل اجازه قرار دادن اپلیکیشن IOS در اپ استور را به شما نخواهد داد و با افتتاح این حساب فقط می توانید به بخش کوچکی از امکانات یک توسعه دهنده دسترسی داشته باشید.

زمانی که شما یک اپلیکیشن IOS طراحی می کنید برای قرار دادن آن در اپ استور ابتدا باید یک اکانت بسازید و هزینه ثبت نام را در آن را پرداخت کنید.

مبلغ هزینه ای که باید پرداخت شود بدون در نظر گرفتن مالیات ، 99 دلار آمریکا می باشد که سالانه توسط اکانت دولوپر به وسیله کارت های اعتباری پرداخت می شود.

مبلغ مالیات برای اکانت Developer چقدر است؟

باید بگوییم میزان مالیات پرداختی بسته به آدرسی که برای اپل آی دی خود قرار می دهید، متغیر است.

برای پرداخت هزینه سالانه Developer id باید آدرس کارت بانکی که قصد دارید هزینه ثبت نام اکانت را با آن پرداخت کنید با آدرس دولوپر آیدی شما یکسان باشد.

اکانت دولوپر – دولوپر ایدی – اپل آیدی دولوپر

راه های پرداخت هزینه دولوپر ایدی (‌ اپل آیدی دولوپر apple Developer ID )

  • با استفاده از گیفت کارت آیتونز

 با در نظر گرفتن هزینه ثبت نام اکانت – مالیات آن و کشور اپل ایدی ٬ گیفت کارت آیتونز تهیه کنید.

جهت خرید گیفت کارت ایتونز کلیک کنید

  • استفاده از مستر کارت یا ویزا کارت امریکا

مستر کارت و ویزا کارت نوعی کارت ارزی بین المللی هستند که با استفاده از این کارت های اعتباری می توانید هزینه را پرداخت نمایید.

نحوه درآمد زایی از اپ استور  App Store

هنگامی که توسعه دهنده یک اپلیکیشن IOS در اپ استور قرار می دهد حدود 70 درصد از سود اپلیکیشن در همان اکانت دولوپر به عنوان درآمد توسط شرکت اپل برای او ذخیره خواهد شد و 30 درصد دیگر آن به عنوان کمیسیون و حق بازاریابی به اپل داده می شود. بنابراین شما به عنوان یک توسعه دهنده باید یک حساب بانکی معتبر داشته باشید تا بتوانید 70 درصد درآمد کسب شده را دریافت کنید.

با ارسال اطلاعات حساب بانکی خود به کمپانی اپل می توانید از آن ها درخواست کنید که درآمد کسب شده را به حسابتان واریز کنند.

نحوه استفاده از درآمد اپلیکیشن در ایران

اکانت دولوپر | ساخت اکانت دولوپر اپل | ساخت اپل آیدی دولوپر | ساخت اکانت دولوپر3

از آنجایی که استفاده از اپلیکیشن و درآمد زدایی از اپ استور در ایران مقدور نیست، شاید راهی برای گرفتن یک حساب بانکی بین المللی در ایران وجود داشته باشد که شما بتوانید از طریق آن درآمد خود را از اپ استور کسب کنید.

نحوه خرید از اپ استور به صورت تصویری

ممکن است شرکت هایی وجود داشته باشند که بتوانند یک حساب بانکی بین المللی در اختیار شما قرار دهند که پس از واریز پول از سمت Apple بتوانید معادل ریالی آن را در حساب بانکی خود در ایران دریافت کنید.

بررسی اپلیکیشن هایی که توسط توسعه دهندگان در اپ استور ساخته می شود:

کمپانی اپل ٬ اپلیکیشن های IOS که به وسیله کاربران طراحی می شود و به اپ استور App store ارائه می گردد را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهد و بنا به تجزیه و تحلیل خود به شما گزارش می دهد که در اپلیکیشن خود تغییراتی ایجاد کنید.

سپس بعد از تایید نهایی از سمت کارشناسان شرکت اپل ٬ اپلیکیشن روی اپ استور بارگذاری می شود.


نحوه ایجاد Developer ID آسان کارت ، خريد اکانت دولوپر اپل ، خريد اکانت دولوپر اپل در ایران ، ساخت اکانت دولوپر اپل ٬ اکانت دولوپر اپل رایگان ، اکانت دولوپر اپل
ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ خرید اکانت گوگل پلی دولوپر ، ثبت اکانت دولوپر اپل ، ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ اکانت اینترپرایز اپل ٬ اکانت دولوپر ٬ ساخت دولوپر ایدی اپل
ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ ساخت اکانت دولوپر ٬ ساخت دولوپر ایدی گوگل پلی ٬ ساخت اکانت دولوپر اپل ٬ نحوه ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ ساخت اکانت دولوپر اپل رایگان
ساخت دولوپر ایدی گوگل ٬‌ ساخت دولوپر ویندوز فون ٬ ساخت اکانت دولوپر اپل ٬ ساخت دولوپر مایکروسافت ٬ ساخت اکانت دولوپر اپل ٬ اموزش ساخت اپل آیدی دولوپر
ساخت اکانت دولوپر ٬ ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ ساخت اکانت دولوپر ٬ خرید دولوپر ٬ اندروید دولوپر ٬ دولوپر گوگل ٬ فوال استک دولوپر ٬ وب دولوپر ٬ چی اس ام دولوپر
ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ سیبچه دولوپر ٬ سیب اپ دولوپر ٬ داملود دولوپر سی پلاس پلاس ٬ ساخت اپل آیدی دولوپر ٬ ساخت اکانت دولوپر اپل ، خرید اپل ایدی دولوپر